ANASAYFA » Haberler » "ÇİFTÇİLERİMİZİN MAZOT DERDİ BİTECEK"
"ÇİFTÇİLERİMİZİN MAZOT DERDİ BİTECEK"

"ELEKTRİKLİ TRAKTÖR PROTOTİPLERİMİZ SERİ ÜRETİME HAZIR"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin ürettiği elektrikli traktörün prototipinin hazır olduğunu belirterek, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek." dedi.

Manisa programı kapsamında Salihli'den Alaşehir'e geçen Pakdemirli, Tariş Üzüm Birliği'nin işletmesini ziyaret etti, ardından Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

"ÇİFTÇİLERİMİZİN MAZOT DERDİ BİTECEK"

Bakan Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, merkezi hükümetle yerel yönetim arasındaki uyumun önemine dikkati çekerek, Alaşehir'e tarıma dayalı organize sera bölgesi kuracaklarını, üzüm üreticilerini Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla yaptıkları alımlarla destekleyeceklerini, bölgeye gölet ve sulama tesisleri inşa edeceklerini bildirdi.

Bakan Pakdemirli, yerli elektrikli traktör konusunda çalışmaları tamamladıklarını ve prototipi hazırladıklarını aktararak, "Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak yerli traktörümüz, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek. İnşallah seri üretime başlayalım, üretimden çıkan ilk traktörü Alaşehir'de birlikte deneriz." ifadelerini kullandı. 

Tüm Haberler için tıklayınız »