ANASAYFA » Haberler » 2019 YILI KÜPELEME SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
2019 YILI KÜPELEME SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında "Denizli İli 2019 yılı Küpeleme Sözleşmesi" İl Müdürlüğü toplantı salonu'nda imzalandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü adına İl Müdürü Yılmaz ERKAYA ile Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği adına Başkan İsmail TOPALOĞLU tarafından imzalanan sözleşme ile 2019 yılı Sığır cinsi hayvanların ve Mandaların küpelenerek kayıt altına alınması çalışma ve esaslarına yönelik bilgiler yeralmaktadır.

Sözleşme hakkında bilgi veren İl Müdürü Yılmaz ERKAYA "Bu sözleşme gereği; İlimiz sınırları içerisinde büyükbaş hayvanlara küpe uygulaması yapılacaktır. İlimizde yıllık ortalama 80.000 adet yeni doğan buzağı, 10.000 adet düşen küpe olmak üzere 90000 küpe takılmaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için yeni doğan buzağılar için 268 55 33 ve 251 56 56 numaralı buzağı hattına bildirmeleri, düşen küpeler için ise ilçelerdeki birlik şubelerine başvurmaları gerekmektedir. Yapılan sözleşmenin ilimiz yetiştiricilerine hayırlı olmasını dilerim." açıklamasında bulundu.

Tüm Haberler için tıklayınız »