ANASAYFA » Haberler » 15. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı Yapıldı
15. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı Yapıldı

Ülkemizin en önemli fuar organizasyonlarından olan Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı bu yıl 15. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

EGS Kongre ve Kültür Merkezi Fuar Alanı'ndaki açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Kazım Arslan,  Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Kaymakamlar, kurum müdürleri, Belediye başkanları, İlimizin STK başkanları, firma temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan İl Müdürü Yılmaz ERKAYA "Geçmişten bugüne, birçok medeniyete beşiklik etmiş ilimiz; sahip olduğu geniş ovaları, verimli toprakları, zengin ekolojisi ve jeotermal kaynakları ile Ülkemiz tarımının lokomotif illerinden birisidir. Coğrafi konumu itibariyle Denizli; bitkisel ve hayvansal üretimde; arazi varlığı, işgücü, iklim ve ekolojik özellikleri bakımından birçok ilde olmayan değerlere sahiptir. Son yıllarda meydana gelen teknolojik alandaki gelişmeler, Bakanlığımızın destekleme politikaları ile birleşerek, ihracat değeri olan ve katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi yönünde çiftçilerimize yansıtılmaktadır. Tarım ve hayvancılık sektörü; sosyal ve ekonomik açıdan tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve İlimiz için de hiçbir zaman göz ardı edilemeyecek öneme haizdir"dedi.

İl Müdürü ERKAYA Denizli'nin Ülke tarımındaki yeri önemini vurguladıktan sonra "Tarımın Parlayan Yıldızı Denizli'de böylesine önemli  organizasyonların yapılmasında katkı sağlayan ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlar ile katılımcı firmalara teşekkür ederim."  dedi.

Denizli Valisi Hasan KARAHAN yaptığı konuşmada; "Tarım Fuarının 15. yılında birlikteyiz. Yaklaşık iki yüz firmanın katılacağı 200 bin katılımcının hedeflendiği Fuarla Denizli artık bölgede tarımının da merkezidir. Bunu bütün Türkiye ve dünyaya ispat ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.  Çiftçilik kutsal bir iştir. Helal ve temiz kazançtır. Kazmayla kazıp, tohumu ekip yağmuru Cenab-ı Allah'tan bekleyip, ürettiğimizle beslenmek, harcamak ve kazanmak kadar temiz bir kazanç yoktur. Dolayısıyla çiftçilerimiz işlerini yaparken bir ibadet aşkıyla yapmalılar. İnşallah bereketli bir yıl diliyoruz. Fuara katılan çiftçi ve firmalarımıza teşekkür ediyorum. Başta çiftçi kardeşlerimize hizmet eden kamu görevlileri ve Sivil Toplum Örgütlerimiz olmak üzere bizler de üzerimize düşen görevleri aşk ile yapacağız. Ama önemli olan üretici olup tarlaya girebilmektir diye düşünüyorum. Herkesi saygıyla selamlıyorum." dedi

Konuşmaların ardından Denizli Valisi Hasan KARAHAN ve törene katılan diğer protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra protokol üyeleri ve davetliler stantları gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri ve bağcılık, tohum, fide, fidan, bahçecilikle ilgili teknoloji, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, hayvancılık sektörleri ile ilgili teknik ve teknolojik bir çok ürün tanıtıldı.

Tüm Haberler için tıklayınız »